Fonofest

Fonofest bija festivāls, kas norisinājās Cēsu pusē no 2005 līdz 2012. gadam un 8 gadu laikā izauga no maza pasākuma pārdesmit cilvēkiem līdz pat 3000 cilvēku apmeklējumam 2012. gadā. Un pēc 2012. gada pasākuma Fonofest rīkotāji ar Lauri Sildnieku priekšgalā nolēma, ka Festivāls ir nogājis savu gaitu un nu ir pienācis laiks šai komandai veidot jaunus projektus tāpēc arī tika pārtraukta šī festivāla rīkošana. Fonofest pamatā bija alternatīvās mūzikas festivāls ar dažādiem metāla mūzikas māksliniekiem, kas katru gadu tika piesaistīti aizvien lielākā un lielākā daudzumā. Festivāla apmeklētājiem bija pieejama ne tikai mūzika bet arī dažādas citas izklaides sākot no futbola, basketbola līdz pat trosei koku galotnēs un daudz un dažādiem citiem pasākumiem, kurus varēja izbaudīt festīvala norises laikā. Lai gan Fonofest notika pamatā tikai vienu dienu, tomēr daudzu tā apmeklētāji jau vienu dienu pirms un arī pēc festivāla norises vietā palika ar teltīm un izbaudīja festivāla atmosfēru. Fonofest teritorijā parasti bija izvietota arī skeitborda rampa, paintbola parks un pat akmens kāpšanas siena un gumijlēkšanas iespējas, ko tad arī festivāla apmeklētāji varēja izmantot papildus mūzikai, kas tad arī tika spēlēta.

Fonofest rīkotāji bija Fono kluba īpašnieki, kas tad arī piesaistīja visas šīs alternatīvās un metāla grupas un sākot ar šo 2005. gadu, kad tas bija vairāk tikai kā mazs koncerts, festivālā ir uzstājušies dažādi lieli un mazi mākslinieki ieskaitot The Sound Poets un Skyforger. Tieši festivāla neparastās mūzikas izvēle un tas, ka šī mūzika atšķiras no ierastajiem festivāliem tad arī piesaistīja daudz un dažādus cilvēkus ne tikai no Latvijas bet arī no citā Baltijas valstīm un nereti šis festivāls tad arī bija viens no galvenajiem Smagā metāla pasākumiem Baltijā. Lai gan festivāls vairs netiek rīkots, tomēr interesentiem noteikti būtu jāapskata Fonoklubs, kas atrodas Cēsīs un kur tad arī katru nedēļas nogali tiek spēlēta dzīvā mūzika un pulcējas daudz tieši alternatīvās mūzikas cienītāji.

Fonofest noteikti, ka ieies un paliks daudzu cilvēku atmiņā, kā viens no trakākajiem festivāliem ar labu atmosfēru un labāk grupām, kā arī labiem organizatoriem un nemitīgo attīstību. Ir žēl, ka šis festivāls ir noslēdzies, bet, iespējams, nākotnē mēs varam sagaidīt vēl kaut ko līdzīgu no festivāla rīkotājiem, kas lai gan tiešām noslēdza festivālu pilnībā, tomēr teica, ka viņiem esot dažādi citi plāni, kuriem tagad tikšot pievērsta pastiprināta uzmanība!

FonoFest diemžēl vairs nav aktīva mājas lapa un, ja tu vēlies uzzināt vairāk par šo festivālu vari iegriezties viņu vecajā Facebook lapā.