Laba Daba

Laba Daba ir viens no Latvijas festivāliem, kurā atšķirībā no dažādiem citiem POP festivāliem tiek spēlēta vairāk alternatīvā tipa mūzika tāda, kā Regejs, Etno-folks, elektro un roks, un lai gan festivālā katru gadu piedalās pat līdz 60 dažādām grupām, tomēr festivāl publika parasti nav lielāka par padsmit tūkstošiem apmeklētāju un, piemēram, 2014. gadā šo festivālu apmeklēja 15000 apmeklētāju bet 2015. gadā tie bija vien 12000 apmeklētāju. Bet tas ir pietiekoši, lai varētu noorganizēt visai ievērības cienīgu pasākumu kas paredzēts gan ģimenēm gan vienkāršiem pāriem un šāda tipa mūzikas cienītājiem. Laba Daba festivāla filozofija ir savādāka, kā citiem populārajiem festivāliem un pārsvarā šis festivāls vairāk kotējas tieši uz Dzīvo dabu un mūziku, kas patiktu dabas mīļiem, jo festivālā parasti visi apmeklētāji paliek teltīs un izbauda brīvo dabu, nenoslēgto atmosfēru un mieru, ko sniedz laba mūzika. Laba Daba festivāla mērķis ir radīt cilvēkiem prieku, un ļaut izbaudīt labu mūziku pie dabas krūts, dejojot, ēdot, dzerot un protams arī izklaidējoties, gan spēlējot dažādas sporta spēles, gan arī vienkārši sēžot zālītē un klausoties patīkamo mūziku.

Laba Daba festivāls ir saņēmis balvu par labāko lielo publisko pasākumu Latvijā, ko piešķīra Latvijas Pasākumu producentu asociācija. Šī festivāla galvenā mērķauditorija nav jaunieši, bet tie cilvēki, kas jau ir vairākkārt bijuši šajā festivāla visu 7 norises gadu laikā un tāpēc arī Festivāla rīkotāji nemaz nav apbēdināti ar to, ka 2015. gadā apmeklējums bija mazāks, kā 2014. un tieši otrādi, tas tika darīts speciāli ar biļešu cenu pacelšanu, lai šis festivāls nekļūtu par kārtējo POP kultūru mīlošo cilvēku pasākumu bet gan vairāk tieši alternatīvi domājošo pasācienu ar labu mūziku un labu atmosfēru.

2015. gadā festivāls notika Augusta pirmajā nedēļas nogalē Līgatnes Ratniekos un šajā festivālā bija jau 5 dažādas skatuves un vairāk kā 70 dažādi mākslinieki un festivāls norisinājās pat 2 dienas un, kas ir vēl interesantāk ir tas, ka festivālā apprecējās 4 dažādi pāri, kas tad arī parāda festivāla mērķauditoriju, jo par precībām Positivus vai citos lielajos pasākumos mēs noteikti nedzirdam. Laba Daba ir festivāls, kuru apmeklē noteikta mērķauditorija un tāpēc arī šis festivāls tik aktīvi nereklamējas, un tā apmeklētājiem visai labi patīk tieši tas, ka festivāls pamazām atgriežas pie saviem pirmsākumiem un tādā veidā lai gan mazliet samazinās, tomēr visas pārējās lietas paliek daudz vieglākas, kā telts vietas atrašana, iebraukšana festivāla teritorijā un arī labierīcību atrašana.

Ja arī tevi interesē folkmūzika, indie, dubstep vai pat roks, tad šis ir pasākums tieši tev un tāpēc, ka tas parasti norisinās jau Jūlija beigās Augusta sākumā, tad šo pasākumu var labi apvienot ar citiem Latvijas festivāliem un pasākumiem.

Vairāk par festivālu Laba Daba šeit!