Rīgas Ritmi

Rīgas ritmi ir ikgadējs koncertu festivāls, kas jau 15 gadus notiek Rīgā uz vismaz 6 dažādām skatuvēm. Šis festivāls atšķirībā no citiem lielajiem vasaras notikumiem parasti tiek ievilkt vairāku dienu garumā un skatītājiem ir iespējams vērot festivāla koncertus gan par brīvu gan arī apmeklēt maksas pasākumus, kur tad arī uzstājas nopietnāki mākslinieki. Rīgas Ritmi savu 15 pastāvēšanas gadu laikā ir pulcējis vismaz 500 dažādus mūziķus un spējis piesaistīt līdz pat 165 tūkstošiem klausītāju, kuri tad arī varēja izbaudīt džeza mūziku un improvizācijas džeza sesijas. Rīgas Ritmi pamatā ir saistīts tieši ar džezu un citiem mūzikas stiliem, kas it cieši saistīti ar džezu un tā, kā festivāls vasaras sezonā ir palicis tik populārs, tad pēdējos gados notiek arī vēl papildkoncerti visa gada garumā, lai veicinātu Latvijas mūzikas un mākslas kultūras attīstību un sniegtu Rīdziniekiem un arī pārējai Latvijai iespēju dzirdēt skaistus džeza mūzikas ritmus visu gadu.

Rīgas Ritmi, kā jau liecina nosaukums pamatā notiek tieši Rīgā un gadu gaitā ir izveidotas dažādas skatuves un šis festivāls ir noticis gan Rīgas Kongresu namā gan Kaļķu vārtu kafejnīcā, kā arī Kaņepes kultūras centrā un Daugavas koncertzālē, bet varbūt visiespaidīgākā skatuve ir bijusi nacionālās operas skatuve, kur arī ir notikuši vairāki koncerti Rīgas Ritmu ietvaros. Uz Rīgas skatuvēm parasti kāpj dažādi pazīstami pasaules džeza mākslinieki un arī pašmāju censoņi, kā arī tiek rīkoti dažādi pasākumi, kur jaunās un uzlecošās džeza zvaigznes var atrādīt savu talantu gan plašākai publikai gan arī menedžeriem un citiem māksliniekiem un tādā veidā gūt atpazīstamību un, varbūt, iegūt iespēju uzstāties arī citos koncertos. Un ja vēl ar to nav gana, tad Rīgas Ritmu ietvaros tiek rīkotas arī dažādas meistarklases, kurās tad ir iespējams mācīties mūzikas pamatus un iemaņas no pašiem labākajiem šī stila piekopējiem un tādā veidā tad arī festivāla rīkotāji sniedz atbalstu kopējai Latvijas mākslas kultūrai un tāpēc arī ir ieguvuši neskaitāmas balvas par savu veikumu Rīgas un visas Latvijas mākslas un mūzikas pasaulē.

Kopumā festivāls ar nosaukumu Rīgas Ritmi ir pavisam kaut kas nebijis un ir prieks, ka šāds nu jau pasaules slavens koncerts un festivāls notiek tepat pie mums Latvijā, jo Rīgas ritmu Allstars muzikanti ir uzstājušies ne tikai dažādos džeza klubos un koncertos Eiropā, bet pat pabijuši uz ASV lielāko un prestižāko džeza klubu skatuvēm gan Nujorkā gan Filadelfijā gan arī Vašingtonā. Un tieši šīs atpazīstamības dēļ tad arī katru gadu Rīgā notiekošie koncerti ir aizvien vairāk un vairāk apmeklēti un tieši tāpēc arī koncerti nu jau tīk rīkoti visa gada garumā, ar vasaras festivālu, kā kulmināciju! Ja tev interesē džezs tad šis festivāls ar visiem daudzajiem koncertiem noteikti būtu tev jāapmeklē, jo šāda apmēra koncerti un festivāli džeza mūzikā nekur tuvākajā apkārtnē vairs nenotiek.

Vairāk par Rīgas Ritmu festivālu meklējiet šeit!