Saldus Saule

Saldus Saule ir vecākais Latvijā aktīvais rokfestivāls, kas savu sākumu meklē jau tālajā 1987. gadā un kopš tā laika jau 28 gadu ir bijis viens no rokmūzikas lielākajiem notikumiem Latvijā un arī Baltijā. Saldus Saule katru gadu Saldū, Kalnsētas parkā pulcē tūkstošiem skatītāju un viņiem uzstājas dažādi populāri mūziķi sākot no Latviešu The Sound Poets un Dzelzs Vilka līdz Linga un Pērkons, bet no ārzemju izpildītājiem pēdējo gadu laikā populārākie bija Lordi. Festivala biļešu cena parasti ir ap 10 Eiro robežās un 2015. gadā biļetes maksāja 12 Eiro no viena cilvēka, bet tas neatturēja tūkstošus skatītāju kas izbaudīja šo unikālo un vēsturisko festivālu!

Saldus Saule festivāla pirmsākumi ir meklējami jau 1985. gadā, kad pēc Ērika Ķiģeļa traģiskās bojāejas tika nolemts viņa vārdā rīkot festivālu roka mūzikai un, lai gan tajā laikā festivālu nevarēja saukt tieši Ķiģeļa vārdā, tomēr viņa Līvu dziesma ar Māra Čaklā vārdiem “Saldus Saule” bija pietiekami labs kandidāts, lai to izvēlētos par festivāla nosaukumu. Visu šo daudzo gadu laikā Saldus Saule ir pulcējusi desmitiem tūkstošus cilvēku un katru gadu koncerta apmeklētāji ir patīkami pārsteigti ar māksliniekiem un kopējo festivāla rīkotāju izdomu un atraktivitāti. Pēdējos gados pirms paša festivāla pa dienu jau notiek bērnu koncerts, kā arī ir dažādas atrakcijas bērniem un viņu vecākiem, bet pēc tam sākās īstā koncerta programma ar lielajām grupām un koncertu, kas parasti norisinās līdz pat nākamā rīta saullēktam.

Saldus saule noteikti nav no tiem lielākajiem Latvijas koncertiem, bet visiem Roka mīļiem šis koncerts ir neatņemam viņu vasaras sastāvdaļa un arī koncerta zemā ieejas maksa, bet plaši pazīstamie mākslinieki ļauj daudziem jau pusmūža gadagājuma cilvēkiem atcerēties savus jaunības un trakuma gadus, kad notika pirmie Saldus Saules koncerti. Gadu gaitā daži gadi šim koncertam tika izlaisti, bet tomēr tas izdzīvoja un vēl jo projām ik gadu pulcē lielu cilvēku pūli un rada viņiem labas emocijas visas nakts garumā. Un patīkami ir arī tas, ka šis koncerts piesaista ne tikai Latviešu māksliniekus bet arī dažādus ārzemju māksliniekus, kas tad arī padara to par daudz interesantāku notikumu.

Koncertu atbalsta gan Saldus Novada Pašvaldība gan Aldaris un arī SWH radio, bet pie koncerta teritorijas parasti tiek izvietota arī telšu pilsētiņa no piektdienas vakar līdz pat svētdienas dienas vidum un tie, kas vēlas tad var izbaudīt visu šo nedēļas nogali atpūšoties Saldū un Sestdienas vakarā izbaudot pašu koncertu un tā Roka programmu.

Latvijā gadu gaitā ir nākuši un gājuši daudz un dažādi rokkoncerti, bet Saldus Saule ir viens no tiem, kas neskatoties uz laiku, cilvēku ekonomisko stāvokli vai citu mūzikas stilu attīstību ir izdzīvojis un katru gadu pulcē Roka cienītājus, tāpēc, ja tev arī patīk Rokmūzika, tad šis koncerts noteikti, ka ir priekš tevis!

Vairāk par Saldus Sauli šeit!